1. Dzisiaj rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa otaczamy naszą troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie i w odpowiedzi na ich prośby, pragniemy ofiarować im pomoc w zakupie środków transportu.
  2. 2.      W tym tygodniu mamy dużo wspomnień i świąt liturgicznych:
  3. w poniedziałek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
  4. we wtorek 23 lipca- święto św. Brygidy Zakonnicy Patronki Europy,
  5. w środę 24 lipca – wspomnienie św. Kingi Dziewicy,
  6. w czwartek 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa męczennika oraz Dzień Kierowcy i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych, po wszystkich Mszach św. według porządku dnia powszedniego. Poświęcenie pojazdów będzie też w następną niedzielę, po wszystkich Mszach świętych.
  7. W piątek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, o wszystkich starszych.
  8. Tylko w tym tygodniu, można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Wilno – Kowno.
  9. Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania.

W odpowiedzi na wiele błędnych komentarzy odnośnie do pkt. 9 ogłoszeń małe wyjaśnienie: Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miesce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu:
“Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku ”

Jako kapłani z naszej parafii w pełni solidaryzujemy się z oświadczeniem Ks. Arcybiskupa ws. wydarzeń z 20 lipca 2019 r.

ZA TO DZIĘKOWALISMY!