ZIEMIA ŚWIĘTA- ŚLADAMI CHRYSTUSA – 22-29.04.2019

DZIEŃ 1: WYLOT Z POLSKI – BETLEJEM: Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowa/biletowa. Przylot doTel Aviv. Przejazd do Betlejem- nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg), kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 2: HAJFA- CEZAREA- KARMEL- NAZARET- KANA GALILEJSKA

Wczesne śniadanie (wykwaterowanie z hotelu) i przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukt). Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel. Panorama ogrodów Bahaiskich. Przejazd do Nazaretu- nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Pańskiego, wizyta w Kanie Galilejskiej. Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg). Kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 3: JEZIORO GALILEJSKIE- GÓRA TABOR I BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie (wykwaterowanie z hotelu). Przejazd autokarem do wód Jeziora Genezaret- rejs statkiem. Przejazd na Górę Błogosławieństw, Góra Tabor, zwiedzenie Kościoła Prymatu oraz rozmnożenia chleba i ryb, zwiedzanie Kafarnaum. Powrót brzegiem Jordanu do Betlejem- zakwaterowanie w hotelu (w tym hotelu pozostajemy do końca pielgrzymki- z niego wyjeżdżamy każdego dnia na zwiedzanie), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: BETANIA- JERYCHO- QUMRAN- MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Betanii (grób Łazarza, dom Marii i Marty i Łazarza), Jerycho (góra Kuszenia – panorama, Drzewo Sykomory), Qumran. Przejazd nad Jordan- odnowienie sakramentu chrztu św., Morze Martwe (kąpiel). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: JEROZOLIMA: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie- Góra Oliwna; Kościół Pater Noster, Dominus Flevit (Chrystus zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani), Bazylika Wszystkich Narodów – Bazylika Agonii, Góra Syjon (Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny). Powrót do hotelu- obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: AIN KAREM – JEROZOLIMA: Śniadanie. Przejazd do –Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do Jerozolimy- Kneset (z zewnątrz), Menora. Przejazd do Yad Vashem- opcjonalnie. Powrót do hotelu- czas wolny w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: JEROZOLIMA: Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Ściana Płaczu, Kościół św. Anny, Sadzawka Betesda, przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Czas wolny w Jerozolimie- Muristan. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na lotnisko (**), odprawa bagażowa/biletowa. Wylot do kraju.

(**) w zależności od godzin lotu, możliwość zwiedzania Jerozolimy lub Tel Aviv.

Kolejność programu może ulec zmianie – zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub biuro podróży w zależności od potrzeb na miejscu, zmian dotyczących siatki połączeń samolotowych, lokalnych świąt lub warunków pogodowych.

PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY ROZPOCZĘCIA PIELGRZYMKI- PRZYLOTU DO IZRAELA

SERWIS PRZY MIN. 45 OSOBACH PŁATNYCH OBEJMUJE: przelot Warszawa- Tel Aviv- Warszawa, hotele 3* w opcji HB, jedna butelka wody 0,5 l na osobę (dziennie), autokar z dostępem do WiFi, wszystkie bilety wstępu ujęte w programie, ubezpieczenie, silent guide plus przewodnik polskojęzyczny, certyfikaty pielgrzyma, mapa, magnet foto, czapka, ostatnia kolacja w restauracji.

CENA: 3600 PLN plus 95 USD

Dojazd wspólny na lotnisko autokarem tam i z powrotem – ok. 100 zł/osobę

Zapisy u ks. Czesława Walentowicza, w czwartki i piątki w kancelarii Parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, w godz. 8.00-9.00 lub 16.00-17.45, w niedziele w zakrystii. tel. 607 557 224.