I KOMUNIA ŚWIĘTA

INFORMACJE DLA RODZICÓW W SPRAWIE KOMUNII

Z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanymi jesteśmy zmuszeni do podzielenia na mniejsze grupy uczestników I Komunii Świętej.

Terminy Komunii:

9 maja- 3A i 3B SP 43

16 maja- 3B i 3C SP44

23 maja- 3C i 3D SP 43

30 maja- 3A SP 44 + inne szkoły, z zagranicy

Na obecną chwilę I Komunia będzie według powyższego podziału o godz. 11:00 w górnym kościele (msza dla parafian w dolnym).

Odbędą się dwa spotkania w kwietniu – w górnym kościele, o godzinie 18:00. Spotkania będą miały charakter formacyjny dzieciom i rodzicom (bez mszy świętej)

13 kwietnia (wtorek)- uczniowie SP 44 + inne szkoły (z poświęceniem medalików-kupujemy we własnym zakresie)

20 kwietnia (wtorek) – uczniowie SP 44 + inne szkoły (z poświęceniem książeczek, będą kupione ze składki, wszystkim jednakowe)

Z tego względu, że są nowe obostrzenia, które zostały przedłużone do 18 kwietnia, obowiązuje w naszej parafii limit w górnym kościele (100 osób), musimy spotkania w kwietniu dla uczniów SP 43 rozdzielić na dwa dni. Jeśli chodzi o ewentualny podział I Komunii na dwie mniejsze grupy (11:00 i 12:30), podejmiemy decyzję obserwując sytuację epidemiologiczną najpóźniej 20 kwietnia. Spotkania będą miały charakter formacyjny dzieciom i rodzicom + poświęcenie medalików i książeczek (bez mszy świętej)

14 kwietnia (środa)- uczniowie SP 43, klasa A i B (z poświęceniem medalików-kupujemy we własnym zakresie)

15 kwietnia (czwartek) – uczniowie SP 43, klasa C i D (z poświęceniem medalików-kupujemy we własnym zakresie)

21 kwietnia (środa) – uczniowie SP 43 klasa A i B (z poświęceniem książeczek, będą kupione ze składki, wszystkim jednakowe)

22 kwietnia (czwartek) – uczniowie SP 43 klasa C i D (z poświęceniem książeczek, będą kupione ze składki, wszystkim jednakowe)

Próby: trzy próby w tygodniu przed komunią, w sobotę o 9:00 spowiedź

Jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią proszę o przesłanie metryki chrztu na maila ciulkin@wp.pl (zdjęcie, lub skan). Jeśli ktoś jeszcze nie uregulował składki to będzie to można zrobić na spotkaniach w kwietniu.

do Komunii dziecko będzie potrzebowało: albę, świecę z chrztu, rękawiczki (dowolność)
składka: 100zł (książeczki, pamiątki, chlebki, pracownicy kościelni, przybranie, kwiatki, intencje mszalne za dzieci w dzień Komunii i Białym Tygodniu, dar ołtarza na potrzeby parafii)

Uwagi i pytania: ciulkin@wp.pl

odpowiedzialny ksiądz za przygotowanie do I Komunii: ks. Kamil Ciulkin

BIERZMOWANIE

INFORMACJE O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA:

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że ze względu na panującą pandemię w bieżącym roku zostały odwołane wszystkie spotkania formacyjne do przygotowujące do bierzmowania. W związku z tym sakrament bierzmowania w tym roku nie będzie udzielany.
Zgodnie z nowym programem formacyjnym, przygotowanie do bierzmowania zostanie wznowione w 2022 roku, czyli w 8 klasie szkoły podstawowej. Natomiast udzielenie sakramentu odbędzie się w I klasie szkoły średniej – czyli według nowego programu – będzie to w 2023 roku.

Poniżej znajduje się list, który Ks. Arcybiskup Metropolita kieruje do Kandydatów do bierzmowania.

Uwagi i pytania: parafiaswjadwiga@gmail.com

odpowiedzialny ksiądz za przygotowanie do bierzmowania: ks. Tomasz Rogowski