Nasza wspólnota Ruch Światło-Życie liczy ok. 40 młodych ludzi, którzy chcą poznawać Boga w modlitwie, zabawie, a przede wszystkim w drugim człowieku. Nad naszą oazą czuwa ksiądz moderator, ks. Kamil oraz 12 animatorów.

Centralnym punktem formacji oazowej jest piątkowa wspólnotowa Eucharystia o godzinie 18:00 , na której gromadzą się wszyscy uczestnicy Ruchu Światło-Życie. Po Mszy zbieramy się na spotkaniu formacyjnym, gdzie bliżej poznajemy Boga, siebie nawzajem oraz wspólnie integrujemy się poprzez zabawy czy tańce.

Ważnym elementem w formacji jest także udział w cotygodniowych spotkaniach tzw. „małej grupki”, gdzie podczas Ewangelicznej Rewizji Życia każdy może pogłębiać swoją wiarę, poznawać słowa Pisma Świętego oraz przemyśleć czy żyje zgodnie z przykazaniami Bożymi. Dzielimy się swoimi przeżyciami, uczymy się bezinteresownej służby  drugiemu człowiekowi oraz tworzymy wspólnotę, której fundamentem jest Jezus Chrystus.

Ruch Światło-Życie możemy podzielić na kilka stopni, które są uzależnione od wieku uczestników. W naszej parafii możemy wyróżnić:

  1. Oazę Dzieci Bożych (do 5 klasy szkoły podstawowej) – spotkania w małej grupce odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00
  2. Oazę Nowej Drogi:
  • I° (6-7 klasa szkoły podstawowej) – spotkania w małej grupce odbywają się w II i IV sobotę miesiąca o godz. 11:30
  • III° (8 klasa szkoły podstawowej) – spotkania w małej grupce odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:30
  1. Oazę Nowego Życia:
  • I° ( 3 gimnazjum) – spotkania w małej grupce chłopców odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 ,zaś dziewcząt w czwartek o godz. 18:00
  • II° ( 1 liceum) – spotkania w małej grupce chłopców odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy o godz. 18:00, zaś dziewcząt w każdy czwartek o 16:30.

Kilka razy w roku organizowane są weekendowe wyjazdy rekolekcyjne, które odbywają się w miejscowościach blisko Białegostoku. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą odpocząć od codziennych obowiązków, porozmawiać z drugim człowiekiem, a także zbliżyć się do Pana Boga, czyli „naładować duchowe akumulatory”.  W wakacje wraz z animatorami wyjeżdżamy na oazy wakacyjne – dwutygodniowe rekolekcje, aby móc pogłębiać naszą wiarę, ale także poznać nowe osoby z naszej archidiecezji i wspólnie tworzyć jedną, chrystusową wspólnotę.