Zmiana terminu na: 8 – 15 listopada 2024 r.

1 DZIEŃ ok. godz. 9:00 – wyjazd z Białegostoku na lotnisko Chopina w Warszawie, odprawa. Wylot z Polski do Izraela o godz. 14:10 – lądowanie w Tel – Awiw 18:55 Przejazd do Betlejem.

2 DZIEŃ Śniadanie. Jerozolima. Góra Oliwna. Kościół Pater Noster, panorama starego miasta jerozolimskiego z tarasu widokowego. Następnie zejście do Dominus Flevit i Ogrodu Oliwnego wraz z kościołem wszystkich Narodów.  Po południu przejazd na Górę Syjon do wieczernika i kościoła Zaśnięcia NMP oraz Gallicantu.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Jerozolima. Kościół św. Anny. Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzanie Bazyliki wraz z Golgotą. Czas wolny na starym mieście. Ściana płaczu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Betania. Wizyta w kościele Mari, Marty Łazarza. Przejazd do Jerycho, najstarszego miasta na świecie. Panorama Góry Kuszenia oraz wizyta pod drzewem sykomory, gdzie wspomnimy sobie Zacheusza. Po południu odnowa sakramentu chrztu nad rzeką Jordan oraz kąpiel i wypoczynek nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Cezarea nadmorska (park archeologiczny) oraz akwedukt. Następnie wizyta na Górze Karmel w Hajfie, gdzie wspomnimy Eliasza i Karmelitów oraz panorama na współczesną wizytówkę Hajfy tzw. ogrody bahajskie. Przejazd do Nazaretu do Bazyliki Zwiastowania Pańskiego oraz do Kany Galilejskiej na odnowę sakramentu małżeństwa. Zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na Górze Błogosławieństw oraz w Tabgha w kościołach Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Następnie Rejs po Jeziorze Galilejskim oraz Kafarnaum, miasto Chrystusowe. Po południu wjazd na Górę Tabor do kościoła Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Pole Pasterzy, Grota Mleczna oraz Bazylika Narodzenia Pańskiego. Ain Karem, miejsce nawiedzenia św. Elżbiety oraz narodzin św. Jana Chrzciciela. Wizyta w dwóch kościołach. Yad Vashen, instytut holokaustu – wizyta w ogrodzie. Przejazd współczesnymi ulicami Jerozolimy koło Knesetu – parlamentu izraelskiego. Po południu wizyta w Centrum Chrześcijańskim, gdzie zobaczymy multimedialną wystawę o Jerozolimie i Grobie Pańskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ (15 listopada) ok. godz. 7:00 – wyjazd na lotnisko i wylot do Polski, wylot o godz. 11:35 – lądowanie w Warszawie 14:35.

CENA: na luty 2024 – cena biletu + ubezpieczeń PLN 2700 PLN, pobyt w Izraelu w zależności od liczby osób (619-679 USD), wspólny dojazd na lotnisko w Warszawie i z powrotem (ustalimy w styczniu).

cena zawiera: – bilet lotniczy – linie lotnicze LOT – bagaż 23 kg główny plus podręczny, 8 kg – pełne ubezpieczenia, – hotele 3/4* w opcji HB (7 nocy Betlejem + 1 noc na północy Izraela), – autobus z wifi na pokładzie, – wszystkie bilety wstępu według podanego programu, – rezerwacje Mszy świętych, – czapki, mapki, dyplomy pielgrzyma, – system audio – guide, – zniżkę dla dzieci poniżej 12 roku życia 50% z dwójką dorosłych w pokoju

cena nie zawiera:

– przewodnika oraz obligatoryjnych napiwków 150 USD/ osoba/tydzień (zbierane na miejscu przez przewodnika), – dodatkowych napojów do posiłków, – wydatków prywatnych

ZAPISY u ks. Czesława Walentowicza w Parafii św. Jadwigi w Białymstokuprzy ul. Słonecznikowej 8, w soboty o godz. 10:00 przed kancelarią parafialną, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym 607 557 224. Albo w Krypnie lub telefonicznie 607 557 224, e-mail. ks.walentowicz@gmail.com

Do zapisu najlepiej być osobiście z paszportem (ma być ważny 6 mies. po powrocie, inaczej trzeba robić nowy), zaliczka 1000 zł. ZAPRASZAMY NA NAJWAŻNIEJSZĄ PIELGRZYMKĘ