1. Przed ołtarzem jest postawiony kosz, do którego można wkładać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 – różaniec w sali ks. Wojno, natomiast po Mszy św. o godz. 9:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziś także rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do skorzystania sakramentu pokuty. Spowiedź odbywa się podczas każdej Mszy Świętej.
 4. We wtorek i w środę (4 – 5 kwietnia) księża będą spowiadali także po zakończonej Mszy św. wieczornej – od 18:30 do 21:00.
 5. W Wielki Czwartek (6 kwietnia) kościół będzie otwarty w godzinach 7:00 – 22:00. Kaplica Adoracji będzie otwarta również do godz. 22:00. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godzinie 18:00 w górnym kościele. Taca zbierana podczas Mszy Świętej będzie przeznaczona na zakon sióstr karmelitanek w Gnieźnie. Nie będzie tego dnia Mszy Świętych w godzinach porannych.
 6. W Wielki Piątek (7 kwietnia) kościół będzie otwarty w godzinach 7:00 – 22:00. Zapraszamy w tym czasie na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy, w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. O godz. 9:00 zostanie odprawiona Ciemna Jutrznia. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00 w górnym kościele. Ponieważ jest to pierwszy piątek, kapłani odwiedzą wtedy chorych, tak jak co miesiąc. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 7. W Wielką Sobotę (9 kwietnia) kościół będzie otwarty od godz. 7:00. O godz. 9:00 przy Grobie Pańskim zostanie odprawiona Ciemna Jutrznia. Święcenie pokarmów będzie się odbywało w dolnym kościele, co pół godziny – od 10:00 do 17:00. W tych godzinach również będzie odbywała się spowiedź. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 w górnym kościele. Prosimy, aby na Liturgię wziąć ze sobą lampiony. Po skończonej Mszy Świętej będzie można zabrać wodę święconą. Kościół będzie otwarty przez całą noc. W Wielką Sobotę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kaplica Adoracji będzie zamknięta. Zostanie otwarta ponownie w niedzielę po Mszy Świętej rezurekcyjnej.
 9. Podczas Triduum Paschalnego – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek – Komunia Święta jest udzielana tylko i wyłącznie podczas Mszy Świętej lub Liturgii Męki Pańskiej. Wyjątek od tej zasady stanowią osoby chore, którym będzie ona zaniesiona do domu. Natomiast w Wielką Sobotę Komunię Świętą można udzielać poza Liturgią tylko osobom umierającym.
 10. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Za tydzień w niedzielę – Msza Święta rezurekcyjna zostanie odprawiona o godz. 6:00, jednocześnie w górnym i dolnym kościele. Później Msze Święte będą odprawiane w górnym kościele o godz. 9:30, 11:00 i 12:30.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 i 18:00).
 13. Od Wielkiego Czwartku będzie uruchomiona winda prowadząca do górnego kościoła. Wejście do windy znajduje się przy sali im. Ks. Stanisława Wojno, od strony ul. Popiełuszki.
 14. Msza św. składkowa za zmarłych – zostanie odprawiona we wtorek (11 kwietnia) o godz. 8:00.
 15. Ukazał się nowy numer czasopisma Dobre Nowiny i Drogi Miłosierdzia.
 16. Informacje związane z obchodami Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy są zamieszczone również na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła, na stronie internetowej parafii w zakładce Ogłoszenia oraz Nadchodzące wydarzenia, a także na Facebooku.