1. Dziękujemy za udział we wczorajszej pielgrzymce do Niewodnicy Kościelnej. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Białymstoku przy ul. Wrocławskiej 5 za pokrycie kosztów wynajmu autokaru i drobne prezenty pielgrzymom. Bóg zapłać za życzliwość i konkretną pomoc.
 2. Od 24 maja dolny kościół jest zamknięty z powodu remontu. Od tego dnia wszystkie Msze Święte i nabożeństwa są odprawiane w górnym kościele. Kancelaria parafialna natomiast pracuje bez zmian. Kaplica Adoracji jest również otwarta według stałego grafiku.
 3. Górny kościół oraz wejście do windy jest otwarte od poniedziałku do soboty z rana w godz.: 6:00 – 8:00; natomiast po południu – od godziny 17:00 do zakończenia wieczornej Eucharystii. W niedzielę winda jest otwarta od 6:00 – 15:00 oraz od 17:00 – do zakończenia wieczornej Eucharystii.
 4. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 – Różaniec w sali ks. Wojno, natomiast po Mszy św. o 9:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja wokół kościoła.
 5. W czwartek (8 czerwca) będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane o godzinie: 6:30, 8:00, 9:30, oraz bezpośrednio po zakończeniu Procesji. Procesja natomiast rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:30 i przejdzie tradycyjną trasą ulicami: Popiełuszki, Sikorskiego, Upalną i Słonecznikową. Zakończy się przed wejściem do górnego kościoła.
 6. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania w trakcie procesji.
 7. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą.
 8. Również w czwartek (8 czerwca) rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała. W dniach 9 – 15 czerwca podczas Mszy Świętych o godz. 18:00 będą odmawiane Nieszpory Eucharystyczne. Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończą się procesją wokół kościoła.
 9. W dniach 9 – 11 czerwca (piątek – niedziela) w naszej parafii odbędzie się nabożeństwo czterdziestogodzinne z okazji przypadającego odpustu ku czci Patronki naszej parafii – św. Jadwigi Królowej. Poprowadzi je ks. Tomasz Kozłowski. Msze Święte będą odprawiane według następującego porządku: 9 – 10 czerwca (piątek – sobota) o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00, w niedzielę natomiast według stałego grafiku. Intencje mszalne, które zostały zapisane w tych dniach na godz. 7:00, zostaną odprawione o godz. 8:00.
 10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.
 11. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – codziennie po Mszy św. o 18:00.
 12. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.