1. W najbliższym tygodniu przypada:
• W poniedziałek (22.08) – wspomnienie NMP Królowej,
• W środę (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
• W piątek (26.08) – uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W sobotę (27.08) – wspomnienie św. Moniki.
2. W poniedziałek (22 sierpnia) w godzinach 14:00 – 20:00, z uwagi na prace konserwatorskie, będzie zamknięta kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz wejście do kościoła od strony ul. Popiełuszki. Wejście do dolnego kościoła będzie możliwe tylko od strony ul. Słonecznikowej.
3. W następną niedzielę rozpoczyna się pielgrzymowanie szlakiem bł. Michała Sopoćki. Rozpocznie się ono o godz. 18:00 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kraszewskiego 15B.
4. 3 września jest organizowana Piesza Pielgrzymka do Krypna. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
5. Ruszyła kolejna edycja akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechów. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister oraz przybory szkolne, a następnie dostarczyć je do zakrystii lub kancelarii, albo do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas. Numer konta jest dostępny na stronie internetowej www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem Tornister. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.
6. Bardzo prosimy osoby prowadzące wspólne modlitwy przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie, aby zakończyć je najpóźniej do godziny 17:45. Poświęćmy ten czas na przygotowanie się do Eucharystii w ciszy i skupieniu.