1. W najbliższym tygodniu przypada:
• W poniedziałek (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
• W sobotę (3.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
• Pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
2. Od 25 sierpnia w naszej parafii jest nowy wikariusz – ks. Sebastian Barwiejuk. Witamy go serdecznie i z okazji rozpoczęcia pracy życzymy mu Bożego błogosławieństwa oraz opieki naszej Patronki – św. Jadwigi Królowej. Posługę wśród nas zakończyli ks. Kamil Ciulkin i ks. Czesław Walentowicz. Dziękujemy Wam za Waszą pracę i zaangażowanie w życie parafialne. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
3. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w czwartek 1 września o godz. 7:30 w dolnym kościele.
4. 3 września jest organizowana Piesza Pielgrzymka do Krypna. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja.6. Ruszyła kolejna edycja akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechów. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister oraz przybory szkolne, a następnie dostarczyć je do zakrystii lub kancelarii, albo do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.
7. Ukazał się nowy numer czasopisma Dobre Nowiny. Bezpłatne egzemplarze są wyłożone na stoliku za ławkami.
8. Bardzo prosimy osoby prowadzące wspólne modlitwy przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie, aby zakończyć je najpóźniej do godziny 17:45. Poświęćmy ten czas na przygotowanie się do Eucharystii w ciszy i skupieniu.