TRASA: BIAŁYSTOK – KATOWICE – HODONIN – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – NEUM – KRIZEVAC MOSTAR – BŁAGAJ – PODBRDO – WODOSPADY KOCUSA – TIHALINA – SARAJEWO – CZĘSTOCHOWA – BIAŁYSTOK

TERMIN: 16-23.09.2022

DZIEŃ 1 (piątek 16.09) 6:45 pakowanie bagaży. 7:00 Wspólna Msza Święta w Kościele Św. Jadwigi. 7:30 Wyjazd zBiałegostoku. Wykonanie testów Covid w Katowicach. Przejazd do Hodonina– hotel Krystal (około 20:30). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 (sobota 17.09) Śniadanie, przejazd przez Austrię. Przekroczenie granicy Słoweńsko- Chorwackiej. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji Maria Bistrica. Dalsza podróż. Przyjazd do hotelu Luburić w Medjugorje(około 21:00). Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (niedziela 18.09) Śniadanie, przejazd do Dubrownika – perły Adriatyku. Zwiedzanie starego miasta. W drodze powrotnej przerwa w Neum (Bośnia i Hercegovina) na kąpiele w Adriatyku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec – tajemnice chwalebne w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 4 (poniedziałek 19.09) Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem- historia Medjugorje. Przejazd do dworka Patricka i Nancy. Powrót do Medjugorje. Wspólne grupowe zdjęcie pod napisem „MEDJUGORJE”. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 5 (wtorek 20.09) Przejazd na górę Kriżevac. Droga krzyżowa połączona ze wspinaczką.  Śniadanie. Przejazd do stolicy Hercegoviny – Mostaru. Zwiedzanie miasta: Most Hajruddina, Dom Turecki. Msza Święta. Następnie wizyta w miejscowości Błagaj – krótki rejs łódka/ pontonem do groty- źródła rzeki Buna. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6 (środa 21.09) Poranny przejazd na Górę ObjawieńPodbrdo. Wspólna wspinaczka połączona z modlitwą różańcową. Powrót do hotelu – śniadanie. Przejazd na Wodospady Kocusa. Czas na pamiątkowe zdjęcia oraz kąpiele. Przejazd do Tihaliny. Wspólna Msza Święta w miejscowym Kościele. Obiadokolacja.

DZIEŃ 7 (czwartek 22.09) Wykwaterowanie z hotelu. Śniadanie, wyjazd w kierunku stolicy Bośni i Hercegoviny – Sarajewa największego po Stambule skupiska zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Tego dnia obiad we własnym zakresie.Dalsza podróż do Polski.

DZIEŃ 8 (piątek 23.09) Przyjazd na Jasną górę. Msza Święta oraz śniadanie w domu pielgrzyma. Dalsza podróż do Białegostoku. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

Koszt wyjazdu800 zł  +210 Euro (zaliczka 700 zł):

– Przejazd na trasie: Białystok – Medjugorje – Białystok autokarem o wysokim standardzie (klimatyzacja, toaleta, DVD, Internet), Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem słuchawkowym, 6 noclegów w hotelach ***, 7 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę pilota i stewardesy, ubezpieczenia NW i KL

Zapisy u Ks. Czesława Walentowicza: w niedzielę w zakrystii, w środę w kancelarii Parafii św. Jadwigi, ul. Słonecznikowa 8, w godz. 8:00 – 9:00 lub 16:00 – 17:45, tel. 607 557 224, przy zapisie potrzebny dowód i zaliczka

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

DOKUMENTY – ważny dowód osobisty (minimum 3 miesiące) lub paszport (proszę sprawdzić datę ważności !!!).

WALUTA – w Medjugorie ZALECAMY posiadanie EURO.

test covid 130 zł (osoby niezaszczepione) -> będzie wykonywany tylko raz podczas podróży w Katowicach

PODRÓŻ – autokarem tzw. sypialnym (możliwość przyjęcia pozycji półleżącej), warto zabrać ze sobą:

 • prowiant we własnym zakresie ( podczas podróży jest możliwość skorzystania z autokarowego Menu )

UBIÓR – prosimy o zabranie przyzwoitych ubrań.

 • Panie – spódnice i sukienki za kolano. Bluzki bez dużych dekoltów i zakrywające ramiona. 
  • Panowie – spodenki do kolana lub dłuższe. Koszulki lub T-shirt zakrywające ramiona.
   Uszanujmy miejsce do którego jedziemy!

POBYT – w Medjugorje:

 • kieszonkowe w euro ok. 70-100 na własne potrzeby
 • godny strój do uczestnictwa we Mszach Świętych i nie tylko
 • nakrycie głowy przeciwsłoneczne
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie przeciwdeszczowe albo parasol
 • strój kąpielowy, krem z filtrem UV (tylko w okresie letnim, zimą nie ma wyjazdów na wodospady)
 • wygodne obuwie typu adidasy lub sandały do wejścia na Górę Podbrdo, Kriźevac
 • ręcznik
 • leki osobiste ( Uwaga: W autokarze jest możliwość przechowania leków wymagających ciągłego chłodzenia)

PODRÓŻ POWROTNA – do Polski

 • prowiant we własnym zakresie
  • kieszonkowe na własne wydatki