1. dzień (1130 km) – Msza św. w kościele św. Jadwigi w Białymstoku, przy ul. Słonecznikowej 8 o godz. 5:00. Wyjazd z Białegostoku przejazd przez Polskę, (granica Świecko), Niemcy do Norymbergii na nocleg. Tego dnia obiad we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2. dzień (800 km) Śniadanie. Przejazd do Lyonu (przez Fryburg). Wspólna Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. dzień (700 km) – Śniadanie. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem (najważniejsze miejsca) przyjazd na południe Francji, przejazd doliną Rodanu i Langwedocją. W godzinach wieczornych przyjazd do Lourdes – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie: Bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg. Msza św.

4. dzień Śniadanie. Cały dzień w Lourdes. Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Wspólna Msza Święta. Czas wolny na pamiątki i indywidualne potrzeby. Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

5. dzień (700km) Śniadanie, Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Avila (przez San Sebastian) – miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Odwiedzając to miasto, odbędziemy prawdziwą podróż w czasie i poczujemy klimat średniowiecznej Hiszpanii. Avila jest miastem, które pokochają wszyscy miłośnicy historii, szukający miejsc skrywających tajemnice, średniowiecznych zabytków i pozostałości po dawnych czasach. Avila znana jest także wszystkim pielgrzymom jako miasto świętej Teresy. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg. Msza św.

6. dzień (510 km) Śniadanie przejazd do Coimbry. Zwiedzanie najważniejszych miejsc. Coimbra jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii, dawną stolicą państwa, miejscem narodzin sześciu królów Portugalii, a obecnie miastem studenckim z najstarszym Uniwersytetem w kraju. Zobaczymy m.in.: katedrę romańską, kościół Santa Cruz, budynki Uniwersytetu. W dalszym ciągu dnia udamy na zwiedzanie miasteczka Batalha, znanego z dominikańskiego zespołu klasztornego, uważanego za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanego jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg. Msza św.

7. dzień Śniadanie. Następnie zwiedzanie Sanktuarium NMP w Fatimie. Po przeciwległych stronach głównego placu znajdują się dwie świątynie – Bazylika Matki Boskiej Różańcowej oraz Kościół Trójcy Przenajświętszej. Dwa obiekty diametralnie od siebie różne – zarówno pod względem historii, jak i architektury. Niemniej warto zajrzeć do wnętrz obu. Wieczorem procesja ze świecami. Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. Msza św.

8. dzień (600 km) Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Czas wolny na pamiątki i odpoczynek. Wspólna Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych/nocnych.

9. dzień (1000 km) Śniadanie. Całodzienny przejazd w kierunku La Salette. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg. Msza św.

10. dzień (100 km) Śniadanie. Dalszy przejazd do Sanktuarium. Zwiedzanie z przewodnikiem La Salette – alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz – 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, wspólna Msza Święta. obiadokolacja, nocleg.

11. dzień (1050 km) Śniadanie. Całodzienny przejazd do Norymbergii. Obiadokolacja i nocleg. Msza św.

12. dzień (600 km) Śniadanie. Przejazd do Świebodzina. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium. Następnie czas wolny przy pomniku Jezusa Chrystusa Zbawiciela. Tego dnia obiad we własnym zakresie. Dalsza podróż do Białegostoku/Krypna. Przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych.

CENA: ok. 4000 zł.

Zapisy u ks. Czesława Walentowicza na tel. 607-557-224 lub e-mail. ks.walentowicz@gmail.com albo osobiście w Krypnie (przed przyjazdem proszę powiadomić telefonicznie). Przy zapisie potrzebny jest dowód osobisty (ważny min. 3 miesiące po powrocie) i zadatek 800 zł. W Europie obowiązuje waluta Euro. Kieszonkowe wg. własnego uznania (proponowane min. 100 Eu).

PODRÓŻ – autokar bardzo wysokiej klasy tzw. sypialny (możliwość przyjęcia pozycji półleżącej, klimatyzacja, toaleta, DVD, Internet, tablet).  Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem słuchawkowym. Warto zabrać ze sobą: prowiant we własnym zakresie tam, gdzie nie ma w programie (podczas podróży jest możliwość korzystania z płatnego Menu autokarowego, serwowanego przez stewardessę). Ubiór odpowiedni do kościołów: Panie – spódnice i sukienki za kolano, bluzki bez dużych dekoltów, zakrywające ramiona. Panowie – spodnie, spodenki do kolana lub dłuższe. Koszulki lub T-shirt zakrywające ramiona. Przyda się okrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem i po słońcu. Wygodne buty, okrycie przeciwdeszczowe lub parasol. Odpowiednia ilość ubrań. Warto mieć własny ręcznik oprócz hotelowych. Leki osobiste wymagające ciągłego chłodzenia można przechowywać w autokarze.