Dzień I. Wyjazd z parkingu, przy ul. Słonecznikowa 8, od Lidla godz. 5.00 (być trochę wcześniej). Proszę pamiętać o dowodzie osobistym, zajmujemy miejsca dokładnie według zapisu na karcie uczestnika. Euro na pamiątki lepiej kupić wcześniej w Białymstoku, przejazd do Wilna z postojem na granicy. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama – sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. (Msza Św.); Kościół św. Teresy – kiedyś klasztor przy kościele należał do Karmelitów. W kościele tym przechowywana była przez rok urna z sercem marszałka J. Piłsudskiego; Klasztor i barokowa cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Ducha i monastyr – miejsce przechowania trzech świętych prawosławnych; Kościół bazylianów (unitów) i Cela Konrada – klasztor, w którym rozgrywała się III część “Dziadów” A. Mickiewicza. W 1823 r. podczas procesu filaretów, rząd carski zajął pierwsze piętro klasztoru na więzienie, a w jednej z cel, nazwaną później Celą Konrada był więziony Adam Mickiewicz; Kościół św. Kazimierza – barokowy, pojezuicki, w którym w czasach sowieckich było muzeum ateizmu. rynek starego miasta i ratusz; Barokowy kościół Św. Ducha, w którym znajduje się kopia obrazu Jezu, ufam Tobie namalowanego wg wizji św. Faustyny Kowalskiej; Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu Jezu, ufam Tobie; Cerkiew św. Paraskiewy; Domy, w których mieszkał A. Mickiewicz oraz mieszkania profesorów Akademii Wileńskiej (E. Słowackiego, A. Bécu, J. I. Kraszewskiego i in.). Mieszkał tu również Juliusz Słowacki wraz ze swym ojczymem A. Bécu; Uniwersytet Wileński, na którym studiował Adam Mickiewicz oraz kościół akademicki św. Jana; Pałac prezydencki /niegdyś pałac biskupi, “pałac gubernatora” – u A. Mickiewicza, czasowa siedziba – Napoleona, Kutuzowa, Piłsudskiego […] Katedra św. Stanisława – klasycyzm, wewnątrz barkowa kaplica św. Kazimierza, w której św. Kazimierz jest pochowany. Można odwiedzić siostry Jezusa Miłosiernego w domu, w którym był malowany obraz Jezu, ufam Tobie.

Dzień II – Msza Święta np. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wyjazd do Kowna.

Zwiedzanie starówki kowieńskiej: ruiny zamku gotyckiego, zbudowanego u ujścia Wilii do Niemna, kościół św. Jerzezgo i klasztor Bernardynów; Plac Ratuszowy; Budynek Ratusza; kościół św. Franciszka Ksawerego i klasztor jezuitów, budynek, w którym mieszkał A. Mickiewicz; kościół św. Anny, Katedra św. Piotra i Pawła, w której znajdują się obrazy M. Andriollego, ul. Vilniaus (Wileńska), aleja Laisves (Wolności), dawna cerkiew garnizonowaśw. Michała Archanioła (obecnie kościół katolicki).

Cena – 300 zł/osoba. W cenie: przejazd autokarem mercedes, przewodnik po Wilnie i Kownie, obiad w sobotę, nocleg ze śniadaniem w hotelu, opłata euro/tax., ubezpieczenie NW, KL.

Zabieramy ze sobą prowiant własny na śniadanie i kolację w sobotę, na obiad w niedzielę i napoje (kolacja w niedzielę już w domu). Na postojach możliwość nabycia: wody, kawy, herbaty. Zabieramy własny różaniec, śpiewniki będą wspólne.

Zapisy u ks. Czesława Walentowicza w Parafii św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8, w niedziele w zakrystii, w czwartki i piątki w kancelarii parafialnej w godz. 8.00-9.00 lub 16.00-17.45. przy zapisie wszystkie dane z dowodem osobistym i zaliczka.