Dzień 1: Spotkanie na lotnisku, odprawa. Wylot do Tel Avivu. Przylot. Przejazd do Betlejem- zwiedzanie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejście na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2: Wczesne śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa) . Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 3: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego)- wjazd taksówkami /busami/ na szczyt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia. Przejazd nad Rzekę Jordan (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone 416 m. poniżej poziomu morza. Możliwość skorzystania z kąpieli. Czas wolny ok. 2 godzin. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na- „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele Wszystkich Narodów. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, wieczernik- miejsce spotkania podczas Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida- synagoga. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – miejsce narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Wizyta w instytucie pamięci YadVashem. Następnie przejazd pod Kneseth (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do Betlejem – czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejście do Kościoła św. Anny (Sadzawka Betesda).  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Dokończenie zwiedzania. Pożegnanie z Ziemią Świętą. Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu. Wylot do Polski.

ZAPISY: u ks. Czesława Walentowicza w Parafii św. Jadwigi w Białymstoku, przy ul. Słonecznikowej 8, w niedziele w zakrystii, w środy i czwartki w kancelarii w godz. 8.00-9.00 lub 16.00-17.45, tel. 607557224. Trzeba być osobiście z paszportem, jeśli ważny 6 mies. po powrocie, zaliczka 1000 zł.

Cena: 1750 PLN + 560 USD

 CENA ZAWIERA: noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), śniadania i obiadokolacje- bufet, autokar z dostępem do wi-fi. opiekę polskojęzycznego przewodnika (sprawdzony w 2019), mapka, czapeczka, 1 butelka wody 0,5 l/os./dzień, rezerwacja Mszy św., zdjęcie magnetyczne grupy na tle Jerozolimy. 

 CENA NIE ZAWIERA: obligatoryjnych napiwków dla kierowcy i przewodnika miejscowego – 40 $, dodatkowych napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń: od chorób przewlekłych, od rezygnacji z wyjazdu, dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 $/os.

Wszyscy jedziemy autokarem na lotnisko w obie strony – 100 zł/os.

Godziny przelotu- linia ELAL13.04.2020 WAW 10.10 – TLV 14.50

20.04.2020 TLV 18.30 – WAW 21.20

bagaż 23 kg + 8 kg podręczny

Biuro: Eternity Travel Polska Anna Radolińska

ul. Słomińskiego 1 lok. 13, 00-204 Warszawa Śródmieście