1. Dzisiaj 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. 
  2. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. W tygodniu pierwszy czwartek, pierwsza piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  3. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego jutro – 1 września o godz. 7.30 w dolnym kościele. 
  4. Wydarzeniem tegorocznej jesieni jest dla wszystkich XXXV Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W ubiegłym roku udało się nam stworzyć własną grupę, ciesząc się szczególnie udziałem rodziców dzieci w wieku szkolnym. W tym roku wszyscy liczą na naszą parafię, dlatego zapraszamy wszystkich wiernych i sympatyków naszej parafii. Prosimy szczególnie osoby grające i śpiewające. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła 7 września o godz. 7.30, zakończy się Mszą św. w Krypnie o godz. 18.00. koszt udziału (znaczek i śpiewnik) – 5 zł., autokar powrotny 10 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. Ks. Czesław Walentowicz prosi wszystkie osoby zapisane na pielgrzymki do Winla i Medjugorie o dopełnienie formalności jak najszybciej.
  6. Pielgrzymka KŻR do Różanegostoku odbędzie 5 października, zgłoszenia przyjmują zelatorki, koszt udziału 30 złotych.
  7. Zachęcamy do nabywania najnowszego numeru czasopisma Drogi miłosierdzia w nowym formacie, nowej szacie graficznej, tworzonego przez nowych autorów. Szczególnie polecamy wywiad z Ks. Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą Metropolitą Białostockich o sytuacji Kościoła w archidiecezji, rozważania w 80 r. wybuchu II wojny światowej i omówienie Watykańskiego dokumentu nt. gender.