TERMIN: 12-19.04.2023 – bez nocnych przejazdów

DZIEŃ 1 (piątek 12.04) 6:00 Wspólna Msza Święta w Kościele Św. Jadwigi. 6:30 Wyjazd z Białegostoku. Przejazd do Słowenii na nocleg (około 20:30). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 (sobota 13.04) Śniadanie, przejazd przez Austrię. Przekroczenie granicy Słoweńsko – Chorwackiej. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji Maria Bistrica. Dalsza podróż. Przyjazd do hotelu Luburić w Medjugorje (około 21:00). Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (niedziela 14.04) Śniadanie, przejazd do Dubrownika – perły Adriatyku. Zwiedzanie starego miasta. W drodze powrotnej przerwa w Neum (Bośnia i Hercegovina) na kąpiele w Adriatyku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec – tajemnice chwalebne w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 4 (poniedziałek 15.04) Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem- historia Medjugorje. Przejazd do dworka Patricka i Nancy. Powrót do Medjugorje. Wspólne grupowe zdjęcie pod napisem „MEDJUGORJE”. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 5 (wtorek 16.04) Przejazd na górę Kriżevac. Droga krzyżowa połączona ze wspinaczką.  Śniadanie. Przejazd do stolicy Hercegoviny – Mostaru. Zwiedzanie miasta: Most Hajruddina, Dom Turecki. Następnie wizyta w miejscowości Błagaj. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 6 (środa 17.04) Poranny przejazd na Górę Objawień Podbrdo. Wspólna wspinaczka połączona z modlitwą różańcową. Powrót do hotelu – śniadanie. Przejazd na Wodospady Kravica. (koszt wstępu 10 Euro/ osoba)  Czas na pamiątkowe zdjęcia oraz kąpiele. Przejazd do Tihaliny. Wspólna Msza Święta w miejscowym Kościele. Obiadokolacja. Msza Święta i różaniec w Sanktuarium Św. Jakuba w Medjugorje.

DZIEŃ 7 (czwartek 18.04) Wykwaterowanie z hotelu. Śniadanie, wyjazd w kierunku stolicy Bośni i Hercegoviny – Sarajewa największego po Stambule skupiska zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Przejazd do hotelu w Słowenii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 8 (piątek 19.04) Śniadanie. Przejazd  na Jasną górę. Msza Święta. Wspólna Msza Czas wolny na obiad. Dalsza podróż do Białegostoku. Przyjazd w godzinach nocnych.

Koszt wyjazdu:

850 zł  + 300 Euro (zaliczka 850 zł), realizacja autokarem firmy Oskar – dostęp do internetu na całej trasie (również w Bośni i Hercegowinie), ekspres do kawy, możliwość zamówienia dań na ciepło, dostępność foteli z masażem,  opieka stewardesy, gwarancja działającego systemu DVD, szybszy przejazd,

Minimalna liczba osób: 49 + kapłan. Cena zawiera:

– Przejazd na trasie: Białystok – Medjugorje – Białystok autokarem. Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem słuchawkowym, 7 noclegów w hotelach ***, 7 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenia NW i KL, zestaw gadżetów: identyfikator, poduszka, torba z logo.

Zapisy u Ks. Czesława Walentowicza w soboty przed kancelarią o godz. 10:00, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym albo w Parafii w Krypnie, przy zapisie potrzebny dowód i zaliczka. Tel. 607 557 224

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

DOKUMENTY – ważny dowód osobisty (minimum 3 miesiące) lub paszport (proszę sprawdzić datę ważności !!!).

WALUTA – w Medjugorie ZALECAMY posiadanie EURO.

PODRÓŻ – autokarem, warto zabrać ze sobą:

UBIÓR – prosimy o zabranie przyzwoitych ubrań.

 • Panie – spódnice i sukienki za kolano. Bluzki bez dużych dekoltów i zakrywające ramiona.
  • Panowie – spodenki do kolana lub dłuższe. Koszulki lub T-shirt zakrywające ramiona.
   Uszanujmy miejsce do którego jedziemy!

POBYT – w Mediugorje:

 • kieszonkowe w euro ok. 70-100 na własne potrzeby
 • godny strój do uczestnictwa we Mszach Świętych i nie tylko
 • nakrycie głowy przeciwsłoneczne
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie przeciwdeszczowe albo parasol
 • strój kąpielowy, krem z filtrem UV (tylko w okresie letnim, zimą nie ma wyjazdów na wodospady)
 • wygodne obuwie typu adidasy lub sandały do wejścia na Górę Podbrdo, Kriźevac
 • ręcznik
 • leki osobiste ( Uwaga: W autokarze jest możliwość przechowania leków wymagających ciągłego chłodzenia)

PODRÓŻ POWROTNA – do Polski

 • prowiant we własnym zakresie
  • kieszonkowe na własne wydatki