1. Dziś są zbierane ofiary do puszek na leczenie 7-miesięcznego Filipa. Filip urodził się z niedorozwojem kości udowej prawej nóżki, która nie rośnie tak szybko jak zdrowa. Potrzebne będą aż cztery operacje, co wiąże się z kosztami, na które nie stać rodziców dziecka. Koszt pierwszej został wyceniony na ponad 470 tys. zł.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale będą odprawiane w środy, soboty i niedziele o 17:30. Droga Krzyżowa – w piątki, o 17:00 dla dzieci, a także o 17:30 oraz po Mszy o 18:00 dla wszystkich.
  3. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 12 – 15 marca. Poprowadzi je o. Dawid Grześkowiak, dominikanin.
  4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w tym czasie na całonocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Adoracji.
  5. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 – różaniec w sali ks. Wojno, natomiast po Mszy św. o godz. 9:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W środę 1 marca będzie obchodził imieniny ks. Radosław. W tym dniu módlmy się szczególnie w intencji Solenizanta.
  7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w naszym kościele w dniach 1 – 3 marca. Poprowadzi je o. Tomasz Nowak, dominikanin. Rekolekcje mają charakter otwarty. Są one szansą, by dobrze rozpocząć Wielki Post. 1 i 2 marca o godz. 19:00 będzie odprawiona Msza Święta, natomiast 3 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 19:30.
  8. Za tydzień, w niedzielę 5 marca zapraszamy na Dźwięki w godzinie ciszy – Misterium Męki Pańskiej na gitarę, perkusję i piasek. Więcej informacji na plakatach na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz na facebooku. Rozpoczęcie – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 w dolnym kościele.
  9. Obok figury Matki Bożej została wystawiona skarbonka. Możemy tam wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Tylko do 10 marca można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Sanktuaria Europy Zachodniej. Spotkanie wszystkich pielgrzymów w sobotę – 11 marca o godz. 10:00 w sali pod zakrystią, obecność obowiązkowa.
  11. Dziś po każdej Mszy Świętej jest udzielane błogosławieństwo z włożeniem rąk na owocne przeżycie Wielkiego Postu.