1 DZIEŃ – 09.05.2020r (sobota)

Msza św. w kościele św. Jadwigi w Białymstoku, przy ul. Słonecznikowej 8 o godz. 6.30, z bagażami, pakowanie po zakończeniu liturgii. 7.00 – wyjazd na Białoruś. Przekroczenie granicy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi.

GRODNO – zwiedzanie miasta: katedra grodzieńska pw. Św. Franciszka Ksawerego bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, stary i nowy zamek Stefana Batorego, stary polski cmentarz katolicki, inne zabytki miasta.

STARE WASILISZKI zwiedzanie Muzeum Czesława Niemena w jego rodzinnym domu, neogotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła.
Przejazd do LIDY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

2 DZIEŃ – 10.05.2020r (niedziela)
Śniadanie, wykwaterowanie,

Kościół św. Jana Chrzciciela we WSIELUBIU – zwiedzanie, to najstarszy zabytek architektury stylu gotyckiego na terenie Białorusi. Obecnie po przebudowie z XIX wieku jest w stylu neogotyckim.

Przejazd do NOWOGRÓDKA, zwiedzaniedworku, w którym mieści się muzeum Adama Mickiewicza, pomnik i kopiec Mickiewicza, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościół farny pw. Przemienienia Pańskiego (w tym kościele miał miejsce ślub króla Władysława Jagiełło z Zofią Holszańską oraz chrzest Adama Mickiewicza).

Msza święta w kościele pw. Św. Michała w Nowogródku.

Obiad, wyjazd do Polski.

Przyjazd do BIAŁEGOSTOKU w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

– przejazd autokarem

– nocleg zobiadokolacją i śniadaniem w hotelu w Lidzie w pokojach2-osobowych,

– obiad drugiego dnia

– koszt organizacji specjalnych bezwizowych przepustek

– opieka pilota ze znajomością trasy i jęz. rosyjskiego

– usługi przewodników terenowych w jęz. polskim – 2 dni,

– utrzymanie pilota, kierowcy

– organizacja Mszy św. w Nowogródku

– opłaty drogowe i parkingowe

Cena: 450,00 PLN/os przy min. 40 uczestnikach

Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu oraz przewodników muzealnych – ok. 50 PLN/os.

Zapisy u ks. Czesława Walentowicza w niedziele w zakrystii, w środy i czwartki w kancelarii w godz. 8.00-9.00 lub 16.00-17.45, tel. 607 557 224, przy zapisie potrzebne są dane osobowe i zaliczka, ważny paszport, jeżeli go nie ma trzeba złożyć wniosek w biurze paszportowym.